Dāvis Indrāns par debiju Latvijas nacionālajā izlasē

Ievietots 14.06.17.

Pēc izlašu pārtraukuma piedāvājam interviju ar FK Metta/LU pussargu Dāvi Indrānu par aizvadīto treniņnometni un spēlēm Latvijas nacionālajā izlasē.

Jau sestdien FK Metta/Latvijas Universitāte komanda aizvadīs savu 12.kārtas spēli SynotTip Virslīgas čempionātā, Zemgales Olimpiskajā centrā tiekoties ar FK Jelgava vienību. Izlašu pārtraukumā vairāki mettieši pārstāvēja Latvijas futbola izlases, un šoreiz piedāvājam interviju ar Meistarkomandas pussargu Dāvi Indrānu, kurš piedzīvoja debiju Latvijas nacionālajā izlasē, dodoties uz maiņu 62.minūtē Pasaules kausa kvalifikācijas cikla spēlē pret Portugāli, kā arī devās valstsvienības sākumsastāvā pārbaudes spēlē pret Igauniju, laukumā aizvadot 75 minūtes.

Dāvis Indrāns cīņā ar šī brīža labāko pasaules futbolistu Krištianu Ronaldu (Foto: LFF)

Intervija ar Dāvi Indrānu:

Varētu teikt, ka sezonas sākums Tev izdevās veiksmīgs, vai biji gaidījis, ka varētu sekot izsaukums uz valstsvienību vai tas savā ziņā bija pārsteigums?

Protams, ka tas bija pārsteigums, tomēr uzskatu, ka pietiekami labi spēlēju un sevi pierādīju SynotTip Virslīgas čempionātā, lai, manuprāt, varētu tikt izsaukts [uz nacionālo izlasi]. Piekrītu, ka sezonas sākums individuāli ir bijis labs, ir redzams progress, tomēr rezultātu ziņā sezonas ievads varēja būt arī labāks.

Iekļūstot izlases kandidātos, valstsvienības treniņnometnē biji starp, iespējams, šī brīža labākajiem Latvijas spēlētājiem, kā vērtē pašu treniņnometni, cik labi zināmi bija citi kandidāti?

Treniņnometni noteikti vērtēju ar plusa zīmi, palika ļoti labs iespaids un sajūtas, bija daudz aktīvu un interesantu treniņu. Par spēlētajiem runājot, lielākā daļa izlases spēlētāju ir labi zināmi, vienīgi varbūt tie, kas no ārzemēm pievienojās [mazāk], bet izlasē bija arī Vardanjans, Uldriķis, Koļesovs un Kazačoks, kurus pazīstu ļoti labi.

Izlasē biji viens no debitantiem, vai nebija problēmas iekļauties kolektīvā?

Nē, nekādu problēmu nebija, kolektīvs bija ļoti draudzīgs – daudz laika nevajadzēja, lai iejustos. Visi spēlētāji nāca pretī, atbalstīja un palīdzēja iejusties debitantiem, tiešām labs kolektīvs, tāpat kā treneru štābs – ļoti saprotošs un profesionāls.

Debijas spēle – uzreiz duelis pret Eiropas čempioni Portugāli! Kādas ir Tavas sajūtas un vērtējums par debiju šobrīd, kad emocijas ir nedaudz pierimušās?

Protams, ļoti patīkami bija debitēt, bet beigu rezultāts tomēr ir 0:3 – tā noteikti nebija labākā spēle ne individuāli, ne kā komandai. Izgāju laukumā un ielaidām divus vārtus, tas noteikti debiju pasliktina, taču debitēt pret Eiropas čempioni tik un tā ir patīkams brīdis – jutos ļoti pagodināts pārstāvēt Latvijas izlasi!

Ņemot vērā, ka vidējā līnijā bija laba konkurence, vai biji gaidījis, ka pirmais dosies uz maiņu laukumā cikla spēlē pret Portugāli?

Varētu teikt, ka gaidīju. Pēc pirmā puslaika centra pussargi, neitralizējot pretinieku, izskatījās nedaudz paguruši un bija skaidrs, ka kādu no viņiem varētu nomainīt. Tajā brīdī jau ikviens spēlētājs domā un cer, ka tieši viņam būs jādodas laukumā, un tas arī notika.

Runājot par atmosfēru šajā spēlē, pilns stadions, aktīvi līdzjutēji – kādas sajūtas piedalīties tādā spēlē?

Protams, bija ļoti patīkami, ka uz spēli ieradās pilnas tribīnes ar līdzjutējiem atbalstīt Latvijas valstsvienību, tā, ja nemaldos, sen nav bijis. Iespējams, tāpēc, ka tik augsta līmeņa komanda sen pie mums nebija atbraukusi. Bet pilns stadions, atbalsts, ažiotāža – fantastiski! Jāsaka, ka arī laukuma kvalitāte bija augstākajā līmenī.

Pārbaudes spēlē pret Igauniju devies sākumsastāvā un biji diezgan aktīvs, kā vērtē savu sniegumu?

Noteikti varēju nospēlēt labāk. Pirmajā puslaikā, neskatoties uz gūtajiem vārtiem, neko daudz vairāk arī neizveidojām un nācās vairāk aizsargāties. Uzskatu, ka varēju nospēlēt labāk individuāli un arī mēs kā komanda varējām nospēlēt labāk kopā.

Šajā laikā izpelnījies arī pietiekami lielu mediju uzmanību – nacionālā televīzija, radio, sportacentrs.com – kā Tu uz to reaģēji?

Manuprāt, mediju uzmanība bija tik liela, jo cikla spēlē stājās pretī liels pretinieks – Eiropas čempioni Skonto stadionā-, un, protams, ka no mums gaidīja labu sniegumu. Ažiotāža, protams, bija lielāka nekā Virslīgas spēlēs, taču īpašu spiedienu nejutu.

Izlases pauze beigusies – atgriešanās Virslīgas čempionātā, vai pēc posma izlasē nav sakrājies nogurums?

Neliels fiziskais nogurums jau ir, bet šīs divas izlases spēles ir aiz muguras, un tagad ir tikai jādomā par nākamo spēli pret FK Jelgava un jākoncentrējas Virslīgas čempionātam, tā kā viss vēl ir priekšā!

Kā, Tavuprāt, būs ar pārslēgšanos no izlašu futbola un klubu čempionāta spēli?

To mēs redzēsim sestdien (smejas)! Domāju, ka nekādām problēmām nevajadzētu būt, šobrīd trenējamies Upesciemā – produktīvi treniņi, pozitīva enerģija, labs zālāja laukums, tā kā uzskatu, ka tā pāreja nav tik grūta.

Sestdien spēle pret FK Jelgava – kāds noskaņojums komandā pirms gaidāmās spēlēs?

Man šķiet, ka noskaņojums komandā ir ļoti labs, kā jau minēju bijis labs treniņprocess un futbola atmosfēra, tāpēc pilnīgi noteikti būsim gatavi nākamajai spēlei pret jelgavniekiem, lai cīnītos par trim punktiem!

Noslēgumā – vai debija izlasē dod papildus motivāciju un degsmi strādāt vēl vairāk un neatlaidīgāk?

Pilnīgi noteikti tas motivēs strādāt vairāk! Tagad var saprast, kāds ir tas līmenis un ka tagad nepieciešams tikai strādāt, strādāt un vēlreiz strādāt. Pavisam noteikti ir kur pielikt, daudzos komponentos, un tikai ar darbu to var izdarīt un panākt. Šis posms un debija nacionālajā izlasē noteikti būs kā papildus motivācija pielikt sniegumā un izaugsmē!

Dāvis Indrāns iekļauts Latvijas nacionālās izlases sākumsastāvā pārbaudes spēlē pret Igauniju (Foto: LFF)