Dāvis Indrāns par aizvadīto posmu Latvijas izlasē

Miks Vilkaplāters
Ievietots 08.09.17.

Pēc izlašu pārtraukuma piedāvājam interviju ar FK Metta/LU pussargu Dāvi Indrānu par aizvadīto treniņnometni un spēlēm Latvijas nacionālajā izlasē.

Jau sestdien FK Metta/Latvijas Universitāte komanda aizvadīs kārtējo mājas spēli SynotTip Virslīgas čempionātā, uzņemot FK Liepāja/Mogo. Izlašu pārtraukumā kopumā septiņi mettieši pārstāvēja Latvijas futbola izlases, un šoreiz piedāvājam interviju ar FK Metta/Latvijas Universitāte pussargu Dāvi Indrānu, kurš abās divās cikla spēlēs pret Ungārijas un Šveices izlasēm devās Latvijas nacionālās izlases sākumsastāvā.

Intervija ar Dāvi Indrānu:

Šis bija Tavs otrais izsaukums uz izlasi, kādas sajūtas pārstāvot Latvijas valstsvienību un Latvijas krāsas?

Protams, tas ir liels gods pārstāvēt Latvijas izlasi un prieks par otro izsaukumu, kas nozīmē, ka tās pirmās spēles izlasē un posmu Virslīgā aizvadīju pietiekoši labi, lai varētu atkal tikt izsaukts.

Abās spēlēs pret Ungāriju un Šveici devies valstsvienības sākumsastāvā, kā pats vērtē savu sniegumu šajās spēlēs?

Diezgan grūti vērtēt, ja ir piedzīvoti divi zaudējumi – 1:3 un 0:3. Bija gan labas epizodes, gan arī tādas, kur bija vieglas kļūdas un varbūt pietrūka aukstasinības un pieredzes. Domāju, ka sniegums varēja būt arī labāks abās spēlēs.

Laukumā centies darboties radoši, uz uzbrukumu tendēti, vai tas bija trenera uzstādījums vai arī drīzāk Tavs spēles stils?

Es domāju, ka gan treneru uzstādījums, gan spēles stils, jo tomēr kaut kā jau jātiek uzbrukumā un jāgūst vārti – mums ir trīs centra pussargi, kuriem jābūt diezgan radošiem, jānogādā bumba uzbrukumā un tur jāsaasina spēle.

Runājot par atmosfēru – pilns stadions, aktīvi līdzjutēji, ikdienā ko tādu neizdodas piedzīvot. Kādas sajūtas piedaloties tādās spēlēs?

Protams, ka Ungārijā tā atmosfēra bija fantastiska, pilns stadions, 25 tūkstoši skatītāju, tādu spēli vēl praktiski nebiju aizvadījis, iepriekš varbūt spēlēts 10-20 tūkstošos vai maiņā pasēdēts – tādu atmosfēru sajust ir lieliski. Protams, arī Latvijā stadions bija praktiski pilns, varēja just līdzutēju lielisko atbalstu, kas noteikti palīdzēja un veda uz priekšu. Atmosfēru šajās spēlēs nevar salīdzināt ar Virslīgas čempionātu, kur tas skaits ir salīdzinoši mazs.

Izlasē šobrīd esi aizvadījis 4 spēles, trīs no tām pret augsta līmeņa pretiniekiem Eiropas un pat pasaules mērogā, kā Tu vērtē iespēju attīstīties šādās spēlēs?

Šīs spēles parāda to, ka ir tikai jāstrādā un jāstrādā, vairāk jātrenējas, jo tās tiešām bija augsta līmeņa komandas. Var sajust to visaugstāko līmeni, un, protams, līdz tam daudz kas vēl pietrūkst. Tā ka vajag attīstīt sevi un censties vairāk un vairāk, lai varētu pietuvoties šim līmenim.

Izlašu pauze beigusies – atgriešanās Virslīgas čempionātā. Pāris dienās aizvadīji divas cīņas ar augstu spēles tempu, vai pēc posma izlasē nav sakrājies nogurums?

Skaidrs, ka kaut kāds nogurums jau ir, bet domāju, ka būšu gatavs spēlei ar FK Liepāja/Mogo. Ir bijis laiks atjaunoties, bija iedots nedaudz arī atpūsties, atjaunošanās programma, tā ka būšu gatavs šai spēlei un domāju, ka nogurums spēli neietekmēs.

Sestdien spēle pret FK Liepāja/Mogo – kāds noskaņojums komandā pirms gaidāmās spēlēs?

Noskaņojums komandā ir labs, sen tagad nav spēlēts Virslīgā, personīgi pēc izlašu pauzes atkal gribas palīdzēt klubam, pārstāvēt kluba krāsas un cīnīties tikai par uzvaru. Čempionāts vēl turpinās, ir pietiekami daudz spēles, lai varētu parādīt labāko sniegumu.

Kam jāpievērš īpaša uzmanība šajā spēlē pret liepājniekiem?

FK Liepāja/Mogo – tas ir spēcīgs pretinieks, lai gan Virslīgā nav vāju pretinieku. Viņiem ir ātri spēlētāji, tehniska komanda, kas vienmēr cenšas spēlēt labu futbolu, taču iepriekšējā aplī pierādījās tas, ka mēs varam viņus apspēlēt ar disciplinētu spēli un mēģinājumiem diktēt to, pieturēt bumbu. Kaut kur arī veiksme palīdzēja, bet nu rītdien spēlējam mājās, savā laukumā pie saviem līdzjutējiem un tās ir mūsu priekšrocības šajā spēlē.

Pēc izlašu pārtraukuma pret Liepāju spēlēsim mājās, ko Tu varētu novēlēt mūsu līdzjutējiem?

Novēlu līdzjutējiem ierasties kuplā skaitā atbalstīt savu komandu, tas mums vienmēr palīdz. METTAs fani ir vieni no aktīvākajiem līdzjutējiem Virslīgā, kas nāk atbalstīt komandu katrā spēlē, par to arī vēlos viņiem pateikties. Šoreiz gaidām līdzjutējus lielākā skaitā nekā ierasts, mums ir vajadzīgs jūsu atbalsts, jo šī ir atbildīga spēle un čempionātā nekas vēl nav beidzies!

Noslēgumā – sezona tuvojās noslēdzošajai daļai, ko Tu sagaidi no sezonas izšķirošajām cīņām?

Sagaidu labas atlikušās 7 spēles. Septiņās spēlēs var iegūt ļoti daudz punktu, komanda var pakāpties tabulā un arī katrs spēlētājs individuāli sevi var pierādīt, kā arī visi kā komanda, ka esam progresējuši. Tagad ir tas pēdējais nogrieznis, kad varam pierādīto, ko spējam Virslīgas čempionātā!

Latvijas izlases sākumsastāvs cikla spēlē pret Šveices valstsvienību. Dāvis Indrāns pirmajā rindā pirmais no labās. (Foto: LFF)