Balso par FK Metta gada futbolistu 2018!

Miks Vilkaplāters
Ievietots 11.12.18.

Balsojums ir noslēdzies.

Futbols ir komandas spēle, tomēr liela nozīme ir līderībai, iniciatīvai un atbildībai. METTAs Gada futbolists ir apveltīts ne tikai ar labākajām dotībām un futbola prasmēm, bet ir paraugs citiem gan laukumā, gan arpus tā.

Katras sezonas izskaņā Gada futbolista balvai izvirza spēlētāju, spēcīgu personību, kuram ir vērts līdzināties, tādējādi uzliekot arī lielu atbildību šī goda nēsātājam.

Līdz šim METTAs Gada futbolista balvu ieguvuši 12 spēlētāji: Jānis Kauss, Vladimirs Cīmanis, Ivars Gailis, Marsels Vapne, Juris Skābardis, Rūdolfs Puķītis, Mārtiņš Milašēvičs, Gatis Kalniņš, Edgars Vardanjans, Eduards Emsis, Roberts Uldriķis un Dāvis Indrāns.

Arī šosezon šai balvai izvirzīti vairāki nominanti, kopumā seši:

  • Dāvis Ošs;
  • Kirils Ševeļovs;
  • Kabelo Seriba;
  • Tamirlan Dzhamalutdinov;
  • Ņikita Ivanovs;
  • Vladislavs Fjodorovs.

Dāvis Ošs šīs sezonas “dzelzs vīrs”, komandas vārtus sargājot visās 33 spēlēs. Vairākkārt lieliski glābis komandu, ar savām teicamajām darbībām vārtos iedvesmojot komandas biedrus uzbrukuma līnijā. Aizvadījis visas maksimālās 2970 minūtes, piecas reizes nosargājis arī savus vārtus neskartus.

Kirils Ševeļovs – komandas kapteinis, pieredzējušakais futbolists, komandā aizvadījis jau savu 4. sezonu. Jau otro gadu pēc kārtas izpelnījies “dzelzs vīra” statusu, šosezon aizvadot visas 2970 minūtes 33 spēlēs, cementējot komandas aizsardzības centru. Kapteinim arī trīs vārtu guvumi šajā sezonā.

Kabelo Seriba – labās malas aizsargs no Dienvidāfrikas visas sezonas garumā priecēja ar efektīgiem reidiem flangā, tiekot arī pie viena vārtu guvuma un četras reizes rezultatīvi piespēlējot. 21 gadus vecais futbolists izpelnījies vienu no lielākajiem spēles laikiem komandā, aizvadot 2651 minūtes 31 spēlē.

Tamirlan Dzhamalutdinov – savā pirmajā sezonā Meistarkomandas rindās Tamirlans kļuva par komandas rezultatīvāko spēlētāju, gūstot 11 vārtus un izdarīja 3 rezultatīvas piespēles. Krievu leģionārs visas sezonas garumā nekļūdīgi izpildīja 11 metru soda sitienus, kā arī veicot driblu allaž turēja spriedzē pretinieku aizsardzību. Aizvadījis 2568 minūtes 32 spēlēs.

Ņikita Ivanovs – aizvadot savu otro sezonu komandā, Ņikita sakrāja 2055 minūtes 28 spēlēs, turklāt guva 4 vārtus un izdarīja 9 rezultatīvas piespēles. Ivanovs, šosezon vairāk spēlējot flangā, radīja lielas galvassāpes saviem pretspēlētājiem ar ātrām darbībām un efektīvām māņkustībām.

Vladislavs Fjodorovs – sakrājis 2613 minūtes 32 spēlēs, Vladislavs tika atzīts arī par 3.apļa Virslīgas labāko apļa jauno spēlētāju. Fjodorovs šosezon izcēlās ar 8 vārtu guvumiem (tai skaitā hat-trick pret Spartaks Jūrmala) un desmit reizes rezultatīvi piespēlēja. Savā otrajā sezonā klubā futbolists daudz uzņēmās līdera lomu, sezonas otrajā pusē spēlējot ļoti rezultatīvi.