Andris Riherts: "Katra spēle mums ir vīrišķības tests, un šodien mēs to izturējām!"

Ievietots 10.04.21.

Pirmo mājas spēli 2021. gada Optibet Virslīgas čempionātā aizvadījusi FK Metta komanda.

Sestdien, 10. aprīlī, Optibet Virslīgas čempionāta 4. kārtas spēli aizvadījusi FK Metta komanda, Hanzas vidusskolas laukumā uzņemot Riga FC.

Pirmajā puslaikā teritoriāls pārsvars piederēja Riga FC, un abas komandas apmainījās ar momentiem, taču tie palika neizmantoti un pirmās 45 minūtes noslēdzās neizšķirti 0:0.

Otrajā puslaikā galvenie notikumi norisinājās spēles izskaņā – 82. minūtē Muritala izvirzīja mājiniekus vadībā, taču divas minūtes vēlāk pēc stūra sitiena ar rikošeta palīdzību bumba nonāca mettiešu vārtu tīklā.

Emocionālā galotnē rezultāts vairs nemainījās, un FK Metta izcīnīja pirmo punktu šosezon.

Pēc aizvadītās spēles piedāvājam mūsu Meistarkomandas galvenā trenera Andra Riherta komentāru:

Paldies spēlētājiem par pozitīvo adrenalīnu - pavisam noteikti šonakt aizmigt nevarēs. Pēc spēles tomēr ir tāds emociju uzvirdums, ir iekšā dažādas emocijas. Prieks par puišiem, ka noticēja sev! Protams, atteicāmies no lietām, lai panāktu rezultātu. Pēc trīs izbraukuma spēļu sērijas bijām ar 0 punktiem, neieguvām punktus pret tuvākajiem konkurentiem. Šis bija labs pārbaudījums jau mājās, pirmajā spēlē pretī čempioni, un vajadzēja parādīt raksturu. Skaidrs, ka Riga FC ir čempioni, pirmajās spēlēs gāja pretiniekiem pāri kā buldozers. Taču negribu domāt - novērtēja vai nenovērtēja. Šodien mēs paši sevi novērtējām un izgājām uz citām īpašībām. Varbūt kāds teiks nepelnīti, bet uzskatu, ka pelnīts neizšķirts. Abus vārtus guvām paši, arī savos vārtos - prieks, ka neļāvām pretiniekam uzšķērst mūs vieglā stilā. Emocionāli tas būs ļoti vērtīgi! Paldies faniem par atbalstu, kā arī visiem tiem, kas ikdienā tic un atbalsta. Tas nav viegls ceļš, un katru dienu ir sevi jāpierāda. Tikpat svarīgi ir tas, ar kādu noskaņojumu rīt atnāksim uz treniņi - svarīgi ir atkal pārslēgties un turpināt darbu uz attīstību. Zinājām, ka Riga FC daudz uzbrūk caur flangiem, spēlē ar vienu centra uzbrucēju. Otrajā puslaikā uznāca otrs, tāpēc nācās pārkārtoties, uzlaidām trešo aizsargu, jo tas spiediens sāka pāriet uz garajām piespēlēm, ne gluži centrējumiem. No malām, domāju, ka būtu bijis bīstamāk - taču pacietīgi un pašaizliedzīgi nospēlējām, kas atnesa rezultātu. Skaidrs, ka gribas parādīt daudzpusīgāku futbolu, taču šodien pozitīvi ir tas, kā nospēlējām šodien. Jau teicu puišiem, ka raksturs, ko parādījām, ir jāpārnes arī svarīgās spēlēs, kad cīnamies ar tuvākajiem tabulas pretiniekiem. Nākamā spēle būs pret FK RFS, līdzīgs pretinieks - pēc šīs spēles uztvers mūs nopietnāk, gatavosies tam, tāpēc ar koncentrēšanos vien nepietiks. Būs jārāda meistarība, bet nākamā spēle ir pēc nedēļas. Katra spēle mums ir vīrišķības tests, šodien mēs to izturējām. Gatavojamies nākamajam testam.Andris RihertsFK Metta galvenais treneris