Veiksmīgi noslēdzies meiteņu vasaras futbola čempionāts U-16, U-14, U-12 un U-10 vecuma grupās

Laura Melne
Ievietots 01.09.17.

Līdz ar siltākā gadalaika beigām noslēdzies arī Latvijas meiteņu futbola vasaras čempionāts, kura visās četrās vecuma grupās bija pārstāvētas un labas sekmes guva Futbola skolas METTA komandas.

Pirmoreiz Latvijas meiteņu futbola čempionātā spēkiem mērojās arī vecākās grupas komandas U-16 konkurencē. Šis notikums ierakstāms arī Futbola skolas METTA vēstures lappusēs, jo FS METTA/OSC meitenes pirmoreiz debitēja Latvijas čempionātā futbolā formātā 11:11.

Čempionātā piedalījās piecas komandas, kuras aizvadīja divu apļu turnīru. FS METTA/OSC meitenes, neraugoties uz to, ka vecuma ziņā bija visjaunākā komanda, rādīja atzīstamu sniegumu, izcīnot pārliecinošu 3. vietu, uz uzvarētāju pjedestāla atrodoties blakus AFA Olaine/FK Iecava un Rīgas Futbola skolas komandām.

Šajā čempionātā mūsu komanda bija visjaunākā, mums spēlēja 2002. - 2004. gadā dzimušas meitenes. Čempionāta gaitā ieguvām ļoti lielu pieredzi futbolā 11 pret 11. Esmu pilnīgi pārliecināts, ka šī pieredze mums palīdzēs nākotnē. Mūsu komanda aizvadīja astoņas spēles lielajā laukumā futbolā 11 pret 11 un ar katru nākamo spēli mēs spēlējām labāk un labāk. Gribu atzīmēt, ka mums ir ļoti laba komanda un ļoti labs kolektīvs, meitenes aizvadīja labas spēles, individuāli mēs ļoti labi izskatījāmies uz citu komandu fona. No treneru korpusa gribu pateikt milzīgu paldies meitenēm par cīņassparu, pašatdevi spēlēs un treniņos, labu sniegumu laukumā un par milzīgo vēlēšanos mācīties un spēlēt futbolu. Paldies par parādīto raksturu!Romāns Kvačovstreneris

U-14 vecuma grupā pēc pārliecinoša snieguma grupu turnīrā (gūto un zaudēto vārtu attiecība 27:0) FS METTA/OSC komanda turpināja cīņas par medaļām ar vēl četrām komandām. Lai arī čempionāta noslēgumā turnīra tabula vēstīja, ka mettietēm un Rīgas Futbola skolas 1. komandai ir vienāds punktu skaits, tomēr panākums savstarpējā spēlē (1:0) par čempionēm ļāva kļūt pretiniecēm, mūsu meitenēm šajā vecuma grupā jau otro gadu pēc kārtas tiekot pie sudraba godalgām. Par čempionāta labāko spēlētāju tika atzīta Nelle Treimane.

U-12 vecuma grupā FS METTA/OSC pēc 2. vietas savā apakšgrupā turpināja cīņas par godalgām kopā ar vēl piecām komandām. Šajā čempionāta posmā mūsu meitenes izcīnīja trīs uzvaras, nopelnot 9 punktus. Tikpat punktu arī AFA Olaine komandai, taču savstarpējā spēlē ar 4:0 pārākas bija FS METTA/OSC meitenes, kas ļāva tām čempionāta noslēgt 2. vietā, kaklā karot sudraba medaļas.

Savukārt U-10 vecuma grupā spēles notika bez rezultātu fiksēšanas kopvērtējuma tabulā. Turnīra galvenais mērķis ir dot meitenēm iespēju gūt futbola pieredzi, kā arī prieku, ko sniedz šī brīnišķīgā spēle. To no sirds izbaudīja arī jaunākā FS METTA/OSC komanda.