Samanta Rozenberga palīdz Latvijas WU-17 izlasei izcīnīt 3.vietu UEFA Attīstības turnīrā

Miks Vilkaplāters
Ievietots 10.05.17.

Agrā 8. maija rītā no UEFA Attīstības turnīra Minskā atgriezusies arī Latvijas WU-17 futbola izlase.

Latvijas WU-17 meiteņu futbola izlase (2001. un 2002. gadā dzimušās futbolistes) no 3. līdz 7.maijam piedalījās UEFA Attīstības turnīrā Baltkrievijā. Kā jau vēstījām iepriekš, uz Latvijas WU-17 izlasi izsaukta tika FS Metta/OSC futboliste Samanta Rozenberga, kura attiecīgi Attīstības turnīrā arī debitēja Latvijas izlases sastāvā. Jāpiebilst, ka Latvijas WU-17 meiteņu izlasi vada FS Metta treneris Romāns Kvačovs.

Turnīru 3. maijā Latvijas WU-17 izlase iesāka, laukumā tiekoties ar Baltkrievijas futbolistēm, kurām nācās piekāpties mājiniecēm ar nepatīkamu rezulātu – 0:6. Turnīra otrajā spēlē Latvijas izlase mēroja spēkus Moldovas WU-17 meitenēm, svinot uzvara ar 2:0, bet UEFA Attīstības turnīra noslēdzošajā spēlē, nerealizējot savus izveidotos vārtu gūšanas momentus, ar 0:2 tika atzīts Gruzijas vienaudžu pārākums.

Turnīru meiteņu izlase noslēdza ierindojoties 3. vietā, taču, kā vēsta turnīra nosaukums, tā galvenais mērķis ir attīstīt futbolistes, dodot starptautisku spēļu pieredzi konkrētajā vecumā un tādā veidā motivējot futbolistes turpināt trenēties, un pilnveidot jau esošās futbola prasmes.

Mettiete Samanta WU-17 izlasei šoreiz palīdzēja spēlējot laukumā (FS Metta/OSC sastāvā spēlē arī kā vārtsardze). Pie spēļu prakses FS Metta/OSC futboliste tika visās spēlēs, pirmajās divās nākot uz maiņu 2. puslaika sākumā un 3. spēli sākot pamatsastāvā.

Šī man bija lieliska iespēja pierādīt sevi uz laukuma un gūt pieredzi spēlēs pret citu valstu augsta līmeņa spēlētājām. Sākumā bija grūti, jo nebiju iepriekš spēlējusi ar izlases komandas biedrenēm, taču ar laiku spējām sadarboties un atrast kopīgu valodu. Turnīrs bija iespēja saprast, uz ko esmu spējīga un kur vēl ir jātrenējas. Esmu pagodināta, ka man bija iespēja pārstāvēt Latviju un gūt jaunas spēles emocijas. Būšu ļoti priecīga un pateicīga, ja varēšu pārstāvēt valsts izlasi arī turpmāk!Samanta RozenbergaFS Metta/OSC un Latvijas WU-17 izlases spēlētāja