Noslēgusies “Milan Junior Camp 2016” (+foto, video)

Laura Melne
Ievietots 31.10.16.

No 24. līdz 28. oktobrim Elektrum Olimpiskajā centrā notika Itālijas A sērijas kluba “AC Milan” futbola nometne, kas jau astoto gadu notiek sadarbībā ar Futbola skolu METTA. Uz svinīgo noslēguma pasākumu, kurā gan tika paziņots nometnes labākais spēlētājs, gan pie piemiņas veltēm tika pilnīgi visi tās dalībnieki, tika aicinātas arī visu jauno futbolistu ģimenes.

No 24. līdz 28. oktobrim Elektrum Olimpiskajā centrā notika Itālijas A sērijas kluba “AC Milan” futbola nometne, kas jau astoto gadu notiek sadarbībā ar Futbola skolu METTA. Uz svinīgo noslēguma pasākumu, kurā gan tika paziņots nometnes labākais spēlētājs, gan pie piemiņas veltēm tika pilnīgi visi tās dalībnieki, tika aicinātas arī visu jauno futbolistu ģimenes.

Šogad nometnē piedalījās 73 dalībnieki vecumā no sešiem līdz divpadsmit gadiem, kas skolēnu rudens brīvdienas veltīja savu futbola prasmju attīstīšanai. Uz nometni no Itālijas ieradusies jau labi zināmā individuālās tehnikas trenere Elizabete Spina, kā arī augstākā līmeņa “AC Milan” tehniskais direktors Amauro Ardizzone, kurš ir arī viens no galvenajiem skautiem AC Milan jaunatnes sektorā, kā arī papildus augstākajai futbola izglītībai Amauro Ardizzone ir ieguvis maģistra grādu sporta psiholoģijā.

Nometnes noslēguma pasākumu atklāja FS METTA līdzdibinātājs Ģirts Mihelsons, norādot, ka Futbola skolai METTA ir patiess lepnums par sadarbībā ar “AC Milan” aizvadītajiem astoņiem gadiem, kā arī prieks dalīties idejās ar šādu pasaules līmeņa organizāciju. Tāpat tika izteikta pateicība gan nometnes dalībniekiem, gan viņu vecākiem, kā arī nometnes atbalstītājiem.

“AC Milan” pārstāvis Stefano Chiussi uzsvēra, ka nometne šogad sasniegusi vairākus rekordus. Pirmkārt, uzstādīts dalībnieku skaita rekords, otrkārt, rekords ir arī fakts, ka “Milan Junior Camp” nometne Rīgā notiek astoto gadu pēc kārtas bez pārtraukumiem. Stefano arī izcēla abu Itālijas treneru milzīgo pieredzi un profesionalitāti, kā arī atgādināja par Dmitriju Zelenkovu, kurš savulaik tika pamanīts tieši šajā nometnē un šogad pārcēlās uz Itālijas akadēmiju.

Amauro Ardizzone norādīja, ka šajā nedēļā tika strādāts atbilstoši “AC Milan” sistēmas metodēm, kas tiek izmantotas darbā ar 50 tūkstošiem bērnu visā pasaulē. Viņš norādīja, ka futbolistiem vissvarīgākais ir cieņa un disciplīna. Protams, liela nozīme ir arī tehniskajām un taktiskajām lietām, taču bez cieņas un disciplīnas ir sarežģīti kļūt par labu cilvēku un spēlētāju. Visu nometnes uzdevumu mērķis bija ne tikai uzlabot tehniku, bet arī psiholoģiju un mentalitāti, lai ļautu futbolistam pašam pieņemt labāko lēmumu, veidojot domājošu spēlētāju.

Elizabete Spina uzsvēra, ka pirms astoņiem gadiem saskatījusi lielu atšķirību starp Latvijas un Itālijas futbola sistēmas līmeni, taču šobrīd tā vairs neesot. To, ka nometnes kvalitātes līmenis ar katru gadu pieaug, treneri uzsvēra arī sakot, ka šogad bija ļoti sarežģīti izvēlēties nometnes labāko spēlētāju, kurš savā īpašumā saņēma “AC Milan” vārtsarga Džanluidži Donnarummas kreklu.

Par nometnes vētīgāko spēlētāju tika atzīts ventspilnieks Rainers Pētersons. Viņa mamma Eva sarunā pēc nometnes noslēguma pasākuma atzina, ka nometnē izlēmuši piedalīties, lai pamēģinātu kaut ko jaunu, Rainers varētu sevi pilnveidot. Jautājot par zēna emocijām pēc nometnes, mamma stāsta:

“Viņš bija ļoti priecīgs par iepazīšanos ar citiem puišiem, Raineram arī ļoti patika treniņu daudzveidība. Tieši vakar pārrunājām to, ko viņš nometnē ir ieguvis – Rainers pats saka, ka viņš ir iemācījies spēlēt aizsardzībā, ko līdz šim nemācēja.”

Dēla kļūšana ar nometnes vērtīgāko spēlētāju Evai bijis liels un patīkams pārsteigums un viņa neslēpj, ka ir ļoti priecīga:

“Tas tiešām bija ļoti negaidīti. Skatoties treniņus, man jau likās, ka ir labi, bet, protams, vecāki jau ir neobjektīvi, katram savs bērns liekas vislabākais. Noteikti priecīgs būs arī Rainera treneris, kurš mūs iedrošināja un atbalstīja piedalīties nometnē.”

FOTO atskats uz Milan Junior Camp 2016:

Fotogalerija apskatāma – ŠEIT

VIDEO ieskats Milan Junior Camp 2016:

Milan Junior Camp atbalsta:

Screen_Shot_2016-09-28_at_11

Screen_Shot_2016-09-28_at_10  Screen_Shot_2016-09-28_at_10