Marians Pahars - ceļš līdz sapnim

Miks Vilkaplāters
Ievietots 04.06.18.

Turpinot rakstu sēriju par Marianu Paharu – jauno Futbola klašu sistēmas mentoru-, piedāvājam Mariana ceļu futbolista karjeras laikā.

Rakstu sērijas turpinājumā piedāvājam iepazīties ar Futbola klašu sistēmas mentora Mariana Pahara futbolista karjeras ceļu līdz sapnim: spēlēšanai pasaulē spēcīgākajā futbola līgā – Anglijas Premjerlīgā.

Futbolista gaitas Marians Pahars uzsāka astoņu gadu vecumā pie trenera Jurija Andrejeva Futbola skolā “Daugava”, bet debiju Latvijas futbola Virslīgā piedzīvoja 17 gadu vecumā FK Pārdaugava sastāvā. Turpinājumā nedaudz uzspēlējot arī Skonto-Metāls komandā, Pahars 18 gadu vecumā nonāca Virslīgas čempionvienības Skonto FC sastāvā.

Gadu vēlāk, 1996.gada 12.martā, valstsvienības spēlē pret Kipru debitēja Latvijas nacionālajā izlasē, tobrīd būdams tikai 19 gadus vecs. Turpinājumā Marians nostiprinājās gan valstsvienības pamatsastāvā, gan kļuva par vienu no Skonto FC  uzbrukuma līderiem, palīdzot klubam izcīnīt 4 Latvijas čempionāta titulus un 3 Latvijas kausus.

1998.gada beigās pārgājis uz Anglijas Premjerlīgas klubu Southampton FCdebiju piedzīvojot gaidāmajā pavasarī, Marians sezonas izskaņā 6 spēlēs guva 3 vārtus. Turpmākajā karjerā Anglijā viņš kļuva par Southampton FC uzbrukuma līderi un līdzjutēju favorītu.

Savā pirmajā pilnajā sezonā Premjerlīgā Pahars guva 13 vārtus, un arī nākamajās divās sezonās bija starp Premjerlīgas rezultatīvākajiem futbolistiem. 2001./2002.gada sezonā Marianam bija 14 gūtie vārti čempionātā, un 8.vieta bombardieru sarakstā starp tādiem vīriem kā Anrī, Van Nistelrojs, Šīrers, Gudjonsens un Ouvens.

Pēc veiksmīgākās sezonas Marians Pahars gan guva nopietnu savainojumu, arī turpmāk cīnoties ar savainojumiem, nākamajās 3 sezonās šī iemesla dēļ Southampton FC sastāvā aizvadot vien 24 spēles, kas liedza sasniegt vēl augstākas virsotnes. Kopumā Marianam 42 gūtie vārti Anglijas Premjerlīgā 129 aizvadītajās spēlēs!

Mariana Pahara ceļš līdz TOP līmenim jeb Anglijas Premjerlīgai nebūtu iespējams bez smaga individuālā un komandas darba treniņos un fanātisma pret futbolu. Nedrīkst aizmirst, ka Marians futbola prasmes ir apguvis tieši Latvijā, jauniešu vecumā trenējoties specklašu režīmā (Futbola klasēm analoģiska sistēma) 10 reizes nedēļā, kā arī nonākot Skonto sistēmā aizvadot individuālos treniņus profesionālu speciālistu uzraudzībā.

Rīgas Hanzas vidusskolas specializētās futbola klases piedāvā labākos apstākļus sportistiem, tiekot pie papildus profesionālās futbola apmācības un teorētiskās nodarbības pie dažādiem futbola speciālistiem, sportu veiksmīgi apvienojot ar mācībām.

Leģendārais Latvijas futbolists Marians Pahars ir lielisks piemērs jaunajiem futbolistiem, kā izvirzīt un sasniegt visaugstākos mērķus. Kļūstot par Futbola klašu mentorudarbs ar Futbola klašu sistēmas audzēkņiem neapšaubāmi būs milzīgs ieguvums jaunajiem futbolistiem.