Latvijas U-17 izlase noslēgusi dalību UEFA Attīstības turnīrā

Miks Vilkaplāters
Ievietots 04.05.17.

Dalību UEFA Attīstības turnīrā Minskā noslēgusi Latvijas U-17 futbola izlase.

Latvijas U-17 jauniešu futbola izlase (2001. gadā dzimušie un jaunāki) laika posmā no 27.aprīlim līdz 1.maijam piedalījās UEFA Attīstības turnīrā Baltkrievijā, kurā izlasi pārstāvēja arī septiņi mettieši – aizsargi Daniels Fedorovičs, Gabriels Kirkils, Oskars Bambals, pussargi Rihards Ozoliņš, Normunds Uldriķis, Aleksejs Krjukovičs, kā arī uzbrucējs Renārs Varslavāns.

Turnīra pirmajā spēlē Latvijas U-17 izlase tikās ar Baltkrievijas vienaudžiem, izcīnot uzvaru ar rezultātu 2:0 (vieni vārti Danielam Fedorovičam), bet otrajā spēlē pret Moldovas U-17 izlasi spēles pamatlaiks noslēdzās neizšķirti 2:2 (otros vārtus izlases rindās guva Renārs Varslavāns), taču pēcspēles 11 metru soda sitienos veiksmīgāki izrādījās Latvijas jaunie futbolisti ar 4:3 (valstsvienības uzvaru kaldināja Renāra Varslavāna, Riharda Ozoliņa un Normunda Uldriķa realizētie pēcspēles sitieni).

UEFA Attīstības turnīra noslēdzošajā spēlē izlases futbolisti cīnījās ar Gruzijas izlasi, kurā atkal spēles uzvarētāju neizdevās noskaidrot spēles pamatlaikā, 80 minūtēm noslēdzoties ar neizšķirtu 1:1, tikmēr pēcspēles 11 metru soda sitienu sērijā precīzi sitienus izpildīja mettieši Renārs Varslavāns, Rihards Ozoliņš, Daniels Fedorovičs un Gabriels Kirkils, taču šoreiz uzvaru izcīnīja gruzīni, aizraujošā sērijā izrādoties pārākiem ar 7:6.

Domāju, ka šāds turnīrs ir ļoti laba iespēja progresēt jaunajiem futbolistiem, jo tajā ir spēles pret spēcīgiem pretiniekiem. Manuprāt, mēs turnīru aizvadījām diezgan labi, lai gan vismaz vienu no pēdējām divām spēlēm varējām uzvarēt pamatlaikā. Tomēr uzskatu, ka panāktais rezultāts nav slikts, it īpaši tāpēc, ka mēs bijām vienīgā komanda, kas uzvarēja spēli bez 11 metru sitienu sērijas. Šis bija pirmais turnīrs U-17 izlasei kopā, tāpēc bija nedaudz grūtāk, taču centāmies spēlēt radošu, kombinacionālu futbolu. Esmu lepns pārstāvēt Latvijas izlasi un gandarīts, ka treneris man uzticējās un deva diezgan lielu spēles laiku, lai parādītu savas spējas!Normunds UldriķisFK Metta-2 un Latvijas U-17 izlases spēlētājs