Latvijas U-17 izlase ar 8 mettiešiem sastāvā Eiropas čempionāta kvalifikāciju noslēdz ar 3.vietu apakšgrupā

Miks Vilkaplāters
Ievietots 31.10.17.

No 24. līdz 30.oktobrim Gruzijā norisinājās U-17 vecuma grupas Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrs, kurā piedalījās arī Latvijas izlase.

Latvijas U-17 izlase laika posmā no 24. līdz 30.oktobrim Gruzijas galvaspilsētā Tblisī aizvadījusi Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru, spēkojoties ar Gruzijas, Itālijas un Melnkalnes vienaudžiem.

Uz Latvijas izlasi šajā turnīrā tika izsaukti arī 8 mettieši – vārtsargs Alvis Sorokins, aizsargi Gabriels Kirkils, Daniels Fedorovičs un Oskars Bambals, pussargi Rihards Ozoliņš un Aleksejs Krjukovičs, kā arī uzbrucēji Renārs Varslavāns un Aleksandrs Kartišovs, kuri ikdienā pārstāv FK Metta-2 un FK Metta/LU komandas.

Kvalifikācijas turnīra pirmajā spēlē Latvijas U-17 izlasei pretī stājās Gruzijas vienaudži, taču šajā spēlē diemžēl nācās piedzīvot zaudējumu ar 0:1, lai arī spēles izšķirošās minūtes bija iespējas aizvadīt vairākumā. Apakšgrupas otrajā spēlē Latvijas valstsvienību sagaidīja labs pārbaudījums spēcīgās Itālijas U-17 izlases veidolā. Neskatoties uz Latvijas izlases centieniem, tomēr veiksmīgāki izrādījās itāļi, svinot uzvaru ar 1:0.

Turnīra noslēdzošajā spēlē mūsu futbolisti cīnījās ar Melnkalni, spēles laikā nonākot iedzinējos ar 0:1, Latvijas U-17 izlasei izdevās atspēlēties, 71.minūtē 1:1 panākot tieši Renāram Varslavānam. Tā arī spēle noslēdzās, un Latvijas valstsvienība apakšgrupā ierindojās trešajā vietā. Tomēr līdz iekļūšanai Elites kārtā pietrūka pavisam nedaudz, mūsu futbolisti palika otrie aiz strīpas.

Gabriels Kirkils, Daniels Fedorovičs, Rihards Ozoliņš un Renārs Varslavāns turnīrā aizvadīja trīs pilnas spēles, Aleksejs Krjukovičs divas reizes sāka spēli sākumsastāvā, bet reizi nāca uz maiņu, kamēr Aleksandrs Kartišovs nāca uz maiņu spēlēs pret Itāliju un Melnkalni.

Šī, manuprāt, bija unikāla pieredze, spēlēt pret Gruzijas, Itālijas un Melnkalnes izlasēm. Neviena komanda nebija vāja, un visas cīnījās par kvalificēšanos Elites raundam. Pirmās divas spēles pret Gruzijas un Itālijas vienaudžiem bija ļoti sīvas un uzvarēt varēja jebkura komanda, bet abās spēlēs piedzīvojām sāpīgu zaudējumu ar 0:1. Spēle pret Melnkalni noslēdzās ar rezultātu 1:1, šo spēli kontrolējām mēs, bet nespējām izmantot savas vārtu gūšanas izdevības. Šīs spēles pierādīja to, ka mums vēl ir daudz jāstrādā un jātrenējas, lai tiktu līdz Itālijas līmenim, bet tik tālu aiz muguras mēs arī neesam.Gabriels KirkilsFK Metta-2 un Latvijas U-17 izlases aizsargs

Latvijas U-17 izlases sākumsastāvs spēlē pret Melnkalnes vienaudžiem (Foto: LFF)