Izdota un prezentēta grāmata par Latvijas futbola leģendu Marianu Paharu

Miks Vilkaplāters
Ievietots 06.11.18.

Klajā nākusi grāmata par leģendāro Latvijas futbolistu Marianu Paharu.

Latvijas futbola leģendai Marianam Paharam veltītā grāmata “Super Marians”, kuras autors ir Askolds Uldriķis, tapusi aptuveni 15 gadus, un tajā ir apkopotas Mariana gan karjeras, gan šī brīža pārdomas un uzskati, kā arī futbolista gaitu spilgtākie brīži.

Grāmatas tapšanā un izdošanā palīdzīgu roku sniegusi arī FS Metta un Latvijas Futbola federācija.

Jau iepriekš minējām, ka Marians Pahars kļuvis par Rīgas Hanzas vidusskolas un FS Metta kopprojekta “Futbola klases” sistēmas jauno futbolistu mentoru. Leģendārais Latvijas futbolists un treneris ir lielisks piemērs jaunajiem futbolistiem, kā izvirzīt un sasniegt visaugstākos mērķus.

Grāmata “Super Marians” ir atrodama grāmatnīcās Rīgā, bet kopš ceturtdienas – visā Latvijā. Futbola izdevumu paredzēts izdot arī krievu valodā un Sauthemtponas pilsētā būt pieejama arī angliski.

*Marians Pahars ir leģendārs Latvijas futbolists un treneris, kurš aizvadījis 129 spēles Anglijas Premjerlīgā, kā arī guvis 42 vārtus, kļūstot par vienu no kluba līderiem un līdzjutēju favorītiem. Ilgus gadus bijis arī Latvijas valstsvienības uzbrukuma līderis, 75 spēlēs gūstot 15 vārtus. Pēc karjeras beigām sevi apliecinājis kā prasmīgs galvenais treneris, vairākus gadus esot arī pie Latvijas valstsvienības stūres, šobrīd FK Jelgava galvenais treneris.

Grāmata izdevusies ļoti interesanta, es to izlasīju dienas laikā. Nezinu, varbūt tikai man tā likās interesanta, tomēr esmu drošs, ka tāda tā būs arī maniem vecākiem un bērniem. Tur ir redzamas gan jaunieša domas pirms 15 gadiem, gan pieauguša cilvēka domas, Jaunietis, kurš stāsta sākumā, galīgi nav pārliecināts par sevi, viņš ir nokļuvis citā valstī. Tomēr tieši šīs šaubas man ļāva neapstāties un vienmēr virzīties uz priekšu, izsist sev ceļu.Marians PaharsLatvijas futbola leģenda Domāju, ka šī grāmata būs interesanta visu vecumu futbola līdzjutējiem. Visai grāmatai cauri iet mērķtiecība un neatlaidība, savus mērķus viņš sasniedza, pateicoties raksturam!Askolds UldriķisGrāmatas autors

Foto: Nora Krevneva Baibakova