FS Metta U-14 vienības futbolisti triumfē "SFK Meet the World" sacensībās un izcīna ceļazīmi uz prestižo "Gothia Cup" turnīru Zviedrijā

Maksims Kirsanovs
Ievietots 11.07.17.

Laika posmā no 20. līdz 22. jūnijam Latvijas Futbola federācijas (LFF) mācību un treniņu centrā “Staicele” tika aizvadīts ikgadējais jauniešu “SKF Meet the World” futbola turnīrs – atlases sacensības uz pasaulē lielāko jauniešu futbola turnīru “Gothia Cup”, kas ik gadu tiek rīkots Zviedrijas pilsētā Gēteborgā un bieži tiek dēvēts arī par Pasaules kausa izcīņu jauniešiem. Šogad, turnīram norisinoties U-14 vecuma grupā jeb starp 2003. gada dzimušajiem futbolistiem, par “SFK Meet the World” čempionāta uzvarētājiem un kārotās ceļazīmes ieguvējiem kļuva FS Metta U-14 komandas jaunie spēlētāji.

Uz “Gothia Cup” no Latvijas katru gadu dodas tikai viena jaunatnes futbola kluba komanda. Turnīru “SKF Meet the World” rīko Latvijas Futbola federācija (LFF) sadarbībā ar vadošo gultņu kompāniju pasaulē SKF. Šogad sacensībās piedalījās astoņas Latvijas labākās U-14 vecuma grupas jaunatnes futbola klubu komandas, kas iespēju startēt šajā turnīrā nopelnīja, pateicoties pagājušajā gadā sasniegtajiem rezultātiem Latvijas Jaunatnes futbola čempionātā – BFC Daugavpils, FK Liepāja, FK Dinamo RīgaRīgas FSRiga FC, SK Super NovaAFA Olaine un FS Metta.

Pēc sacensību reglamenta visas astoņas komandas tika sadalītas divās apakšgrupās, pa četrām komandām katrā. FS Metta U-14 vienības jaunieši tika ielozēti “B” apakšgrupā, kuras ietvaros mēroja spēkus ar vienaudžiem no Riga FCSK Super Nova un AFA Olaine.

Turnīra ievadā mettieši izcīnīja drošu 2:0 panākumu mačā pret SK Super Nova U-14 komandas futbolistiem, kam sekoja divas minimālas 2:1 uzvaras spēlēs pret AFA Olaine un Riga FC. Ieņemot pirmo vietu “B” apakšgrupā ar maksimāli iegūtajiem 9 punktiem 3 spēlēs un kopējo vārtu attiecību 6:2, pusfinālā FS Metta U-14 vienību gaidīja smags pārbaudījums pret “A” apakšgrupas otrās vietas ieguvējiem – BFC Daugavpils vienaudžiem, kas arī tika sekmīgi pārvarēts, apspēlējot BFC Daugavpils jauniešus ar 1:0. Finālā mettieši atkārtoti tikās ar Riga FC U-14 vienību, kas arī tika atkārtoti uzvarēta ar rezultātu 2:1, tādējādi triumfējot “SKF Meet the World” sacensībās un tiekot pie apmaksātas ceļazīmes uz “Gothia Cup” turnīru Gēteborgā, Zviedrijā, kā turnīra pirmās vietas ieguvēji.

“Gothia Cup” turnīrs Zviedrijas pilsētā Gēteborgā norisināsies no 17. līdz 22. jūlijam. Ik gadu tajā piedalās ap 1600 komandām no 80 pasaules valstīm, kas 110 laukumos aizvada 4500 spēles. Pirmoreiz šīs sacensības tika rīkotas 1975. gadā. Turnīra mērķis ir dot jauniešiem iespēju spēlēt futbolu starptautiska līmeņa turnīrā, tādējādi gūstot neaizmirstamu pieredzi.

Vairāk par “SFK Meet the World” turnīru un to spēļu rezultātiem lasīt ŠEIT