FS METTA U-14 komanda iekļūst prestižā “Gothia Cup” astoņu labāko komandu vidū

Laura Melne
Ievietots 03.08.17.

No 17. līdz 23. jūlijam Futbola skolas METTA U-14 komanda piedalījās Gēteborgā notiekošajā pasaulē lielākajā starptautiskajā jauniešu futbola turnīrā “Gothia Cup”, kas šogad kopumā pulcēja 1730 komandas no 82 valstīm, spēlēm risinoties uz 110 laukumiem.

U-14 konkurencē “Gothia Cup” piedalījās 214 komandas. FS METTA, kas iespēju piedalīties prestižajā turnīrā, ko mēdz dēvēt arī par pasaules kausa izcīņu jauniešiem, ieguva jūnija beigās Staicelē notikušajās “SKF Meet the World” atlases sacensībās, tika ielozēta 16. grupā kopā ar Zviedrijas komandām “Hjuviks AIK” un “IK Sirius FK 1”, kā arī “Route 10” vienību no ASV.

Grupu turnīrs tika iesākts ar spēli pret “Hjuviks AIK”, gūstot pārlicinošu uzvaru ar 11:0. Ar trim vārtu guvumiem tajā atzīmējās Artjoms Puzirevskis un Lukass Vapne. Otrajā spēlē pretī stājās nopietnāki pretinieki ASV komandas “Route 10” izskatā. Samērā līdzīgā spēlē, vārtus gūstot Kristoferam Rēķim, mettieši spēja gūt uzvaru ar rezultātu 1:0. Savukārt noslēdzošajā grupas spēlē tika pārspēta “IK Sirius FK 1” akadēmijas komanda ar rezultātu 5:2, tādējādi grupā pārliecinoši izcīnot 1. vietu, kas nodrošināja vietu “Play Off A” izslēgšanas posmā.

Izslēgšanas spēļu pirmo kārtu FS METTA komanda aizvadīja pārliecinoši, ar 11:1 pārspējot Zviedrijas komandu “Västerås SK 3”. Savukārt turpinājumā latviešiem pretī stājās ļoti nopietns pretinieks – “Chiparamba Breakthrough Sports Academy” no Zambijas. Jau pašā spēles ievadā mettiešiem izdevās gūt divus ātrus vārtus un iegūto pārsvaru, neskatoties uz pretinieku priekšrocībām ātruma īpašību un bumbas pārvaldīšanas tehnikas jomā, izdevās nosargāt līdz pat spēles fināla svilpei (2:0), iekļūstot nākamajā izslēgšanas spēļu posmā.

Spēle notika 8.00 no rīta, celšanās bija jau sešos. Zinājām, ka pie tāda grafika ļoti svarīgs ir pilnvērtīgs režīms, lai tik agrā rītā spētu parādīt savu labāko sniegumu. Uzskatu, ka tieši šis aspekts mums palīdzēja jau pašā spēles sākumā gūt divus ātrus vārtus. Sacensties ar Āfrikas futbolistiem ir ļoti grūti, jo viņi spilgti izceļas ar savām ātruma īpašībām un bumbas pārvaldīšanas tehniku. Savukārt mūsu stiprās puses šajā spēlē bija nevainojama spēles disciplīna, taktiskā sagatavotība, fiziskā sagatavotība un pašaizliedzīgs cīņas spars, kas arī ļāva saglabāt rezultātu. Turnīra gaitā skatoties daudzas spēles, varu apgalvot, ka Zambijas komanda viennozīmīgi bija pieskaitāma pie turnīra favorītiem. Andrejs GluščuksU-14 treneris

Sešpadsmitdaļfinālā FS METTA tikās ar “Hammerby IF” akadēmijas komandu no Zviedrijas. Lielāko spēles daļu mettieši atradās minimālā vadībā (1:0), saglabājot cīņā intrigu, tomēr mača izskaņā tika gūti vēl trīs vārti, kas ļāva izcīnīt pārliecinošu uzvaru ar 4:0. Savukārt astotdaļfinālā izdevās ar 1:0 izdevās pārspēt vēl vienu mājinieku komandu “FK Karlskrona”.

1/8 fināls bija trešā spēle vienas dienas ietvaros!!! Pirms tā grūtības sagādāja fakts, ka četri no 16 laukuma spēlētajiem nevarēja palīdzēt, jo bija traumēti, turklāt visi bija pamatsastāva spēlētāji. Spēlējot šādos apstākļos, nenovērtējams ir ieliktais lielais darba apjoms un piepūle treniņu procesā pirms tam, kā arī spēlētāju morālās gribas īpašības, kuras mūsu komandas spēlētājiem ir īpaši augstā līmenī, kas arī palīdzēja gūt minimālu uzvaru. Šajā dienā komanda aizvadīja trīs spēles 2x25 min. Ņemot vērā, ka vairāki spēlētāji bija traumēti, liela daļa futbolistu šajā dienā aizvadīja 150 min spēles laika, kas ir pārdabiska slodze, ar ko viņi nekad nebija saskārušies un ceru, ka nekad vairs to nepieredzēs!Andrejs GluščuksU-14 treneris

“Gothia Cup” ceturtdaļfinālā FS METTA mērojās spēkiem ar “Zaba FC” no Malaizijas. Lai arī mettieši spēli iesāka ar lielu teritoriālo pārsvaru un vairākiem labiem vārtu gūšanas momentiem, tomēr ar to realizāciju diemžēl nesekmējās. Bumba spītīgi nevēlējās lidot vārtos arī no vairākām standartsituācijām. Tikmēr spēles rezultātu vienā no pretuzbrukumiem izdevās atklāt pretiniekiem, ar 0:1 noslēdzoties arī pirmajam puslaikam. Ar lielu apņēmību Latvijas komanda iesāka spēles otro pusi, drīz vien izlīdzinot rezultātu. Mettieši turpināja dominēt laukumā, tomēr, lai arī vārtu gūšanas iespēju netrūka, iegūt pārsvaru uz tablo neizdevās. Mača izskaņā Malaizijas komanda guva otros vārtus, FS METTA metās atspēlēties, tomēr praktiski līdz ar finālsvilpi pretiniekiem izdevās vēl viens sekmīgs pretuzbrukums, noslēdzot spēli ar rezultātu 1:3.

Par parādīto sniegumu puikām nav ko pārmest, vienīgi - jārealizē savi momenti. Interesanti, ka pretinieks spēlēja ar pēdējo aizsargu jeb – “libero”, domāju, ka tāda taktiskā shēma izmira vēl 90. gados, bet šai komandai tas deva rezultātu!Andrejs GluščuksU-14 treneris

Turnīra gaitā notika arī sadraudzības spēle “Gothia Cup World Game”, kurā Latviju pārstāvēt tika izvēlēti Roberts Tipsis un Alekss Kaikins. Abi zēni guva neaizmirstamu pieredzi, spēlējot vienā komandā ar dažādu valstu pārstāvjiem. Turklāt spēlē, kurā mettiešu pārstāvētā komanda izcīnīja uzvaru ar 3:1, vienus no vārtiem guva Alekss.

Komanda turnīra ietvaros piecās dienās aizvadīja astoņas spēles, kas ir ļoti liela fiziskā slodze un fantastiska morāli – emocionālo rezervju iztukšošana. Mūsu futbolisti tika ar to galā, par ko viņiem liels paldies. Vērojot pusfinālus, pārsteidzošu iespaidu atstāja Ganas komanda “Lizzy FC”, kura arī spēlēja finālā, bet pārsteidzoši zaudēja brazīļiem – “Pequeninos do Jockey”. Vērtējot komandas, kuras spēlēja pusfinālā, droši varu apgalvot, ka mums pa spēkiem bija tikt līdz finālam, bet arī šo sniegumu, ka tikām labāko astotniekā vērtēju pozitīvi. Komandai kopumā un katram spēlētajam atsevišķi sniegums turnīrā nāks par labu turpmākai attīstībai un izaugsmei. Gribētos arī atzīmēt fantastisko turnīra organizāciju un atmosfēru, kas spēlētājiem paliks atmiņā uz ilgiem gadiem. Turnīra grandiozā atklāšanas ceremonija notika Ulevi stadionā 50 800 skatītāju klātbūtnē. Bērni ieguva daudz jaunu draugu, īpaši sadraudzējoties ar zambiešu puikām. Turnīrā nospēlējām gandrīz vai ar visu pasaules kontinentu pārstāvjiem – Ziemeļamerikas, Āfrikas, Āzijas un Eiropas. Gribētu visas komandas vārdā pateikties uzņēmumam “SKF Latvija” un tā pārstāvei Guntrai Mālniecei par doto iespēju piedalīties šajos fantastiskos futbola svētkos! Paldies visiem FS METTA treneriem un personālam par ieguldīto darbu daudzu gadu garumā futbolistu audzināšanā un sagatavošanā, kā arī bērnu vecākiem par atbalstu un rūpēm!Andrejs GluščuksU-14 treneris