DZĪVES SKOLA - sasveicināšanās

Raivis Andžāns
Ievietots 10.03.17.

Futbols nav tikai aizraujoša spēle, bet arī dzīvesveids, kas palīdz izaugt spilgtām personībām un labiem cilvēkiem. Viena no futbola sniegtajām dzīves skolām ir sasveicināšanās.

Kā liecina publicētais pētījums izdevumā „Journal of Cognitive Neuroscience”, teju ikvienā situācijā, kurā cilvēkiem ir savā starpā jākomunicē, saskarsmes procesu ievērojami atvieglos sasvstarpēja rokas paspiešana. Šis žests sniedz mums signālu, ka sarunas biedrs ir gatavs komunikācijai un sadarbībai.

Ja Jūs sasveicināsieties ar futbola skolas „METTA” audzēkņiem, viņi visi Jums stingri paspiedīs roku un ieskatīsies acīs. Gan mazi, gan lieli, meitenes un puiši, viņi visi ir pieklājīgi, pārliecināti un droši futbolisti.

Tā ir viena no pirmajām lietām, ko saviem jaunajiem spēlētājiem mācām jau no pašas pirmās dienas – stingrs rokasspiediens un pārliecināts skatiens.

Sasveicināšanās ir arī daļa no futbola spēles. Uzvara, zaudējums vai neizšķirts. Futbolisti, treneri un tiesneši, pirms un pēc spēles viens otram paspiež roku.

Paspiežot roku, Tu izrādi cieņu komandas biedriem, pretiniekam un spēlei.

Vai zināji, ka agrākos laikos Senajā Romā, sasveicināšanās bija apliecinājums, ka rokās nav ieroča un tikšanās mērķis ir ar miermīlīgu nolūku?